Ile kosztuje PS5? PlayStation 5 cena w Polsce

ile kosztuje ps5

Problem z dostępnością konsoli PS5 w Polsce jest równie odczuwalny co w innych krajach Europy zachodniej czy Ameryce. Ze względu na kwestie pandemiczne oraz zbyt małą ilość podzespołów (w tym mikroprocesorów), nie tylko branża gamingowa odczuwa braki.

Ile kosztuje PS5?

ile kosztuje ps5

Cena startowa konsoli PlayStation 5 w dniu premiery (19 listopada 2020) wynosiła 2299 złotych za wersje z napędem Blu-ray oraz 1849 złotych za wersję Digital, która nie zawiera napędu Blu-Ray. Jednak obecnie na rynku trudno jest znaleźć konsole, ponieważ przez wyżej wspomniane braki w dostawach i ograniczeniu sprzedawanych sztuk na każdy sklep cena konsoli jest podwyższona. Ile kosztuje PS5? Obecnie zależy od głównie od danego sklepu Internetowego czy elektromarketu. PS5 cena w elektromarketach jest podwyższona w granicach 3 tysięcy złotych, o dodane akcesoria tj. dodatkowy pad, stacja ładująca pady czy dodatkowe gry. Także jeśli jesteście ciekawi ile kosztuje PS5 oraz jaka jest jego cena w Polsce, warto porozglądać się za ofertami na ceneo i posprawdzać co każdy ze sklepów wrzuca do zestawu konsoli.  Ile kosztuje PS5? Obecnie trzeba liczyć 3 tysiące złotych za konsole w zestawie.

PS5 cena w Polsce

ps5 cena w polsce

Jak wspomniałem wyżej cena PS5 w Polsce oscyluje w granicach 2800-3000 złotych. Jest to zdecydowanie więcej niż startowy koszt konsoli, który wynosił około 2300 za wersję z napędem. Niestety sytuacja na świecie, która została spowodowana przez pandemie pozmieniała wartości nie tyle w sklepach co na rynku wtórnym również. PS5 cena w Polsce obecnie na aukcjach typu Allegro, OLX jest wysoko przebijania z tym co oferowało Sony w cenie 2300 zł, ponieważ teraz trzeba liczyć się z wydatkiem ponad 3 tysięcy złotych od takiego Janusza Biznesu, co lepszym wyjściem jest zakupienie konsoli z elektromarketu gdzie sprzedawane konsole PS5 są razem z akcesoriami. PS5 cena w Polsce to na dzień dzisiejszy zarobek dla handlarzy. Dlatego warto porównywać ceny PS5 z ofertami na Allegro z tym co możecie kupić w elektromarkecie.

Ile będzie kosztować PS5?

ile będzie kosztować ps5

O tym ile będzie kosztować PS5 w Polsce będzie zależało kilka czynników. Pierwszy to liczba dostaw do sklepów Internetowych z elektroniką oraz elektromarketów. Jeśli dostawy będą zwiększone to elektromarkety nie będą zmuszone sprzedawać konsol w zestawach przez co interes Januszy Biznesu już nie będzie się opłacał bo rynek wtórny będzie nasycony takimi ofertami. Także prawdopodobnie to ile będzie kosztować PS5 można już założyć, że w cena 2300 zł za nową konsole bez akcesoriów do zakupienia w sklepie będzie możliwe w 2022 roku – oczywiście przy dobrych wiatrach. Jeśli interesuje Cię ile będzie kosztować PS5 warto przeanalizować sobie na ceneo ceny, które były na początku roku, a które są teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *