PS5 Akcesoria – Dlaczego w PlayStation 5 zestaw umila rozgrywkę?

ps5 akcesoria

Jeśli myśleliście, że do PS5 akcesoria kończą się na pilocie, to jesteście w błędzie. Mamy do wyboru całkiem sporo rzeczy ponieważ Sony postarało się, aby w PlayStation 5 zestaw ułatwiał nam korzystanie z konsoli, a nie zaśmiecał szufladę nieużywanych akcesoriów.

PS5 pad Dual Sense robi robotę

ps5 pad

Kontroler w najnowsze konsoli od Sony może nie jest rewolucją, ale porządną ewolucją w PS5 pad posiada teraz funkcję adaptacyjnych trigerów, które potrafią wibrować i stawiać opór zależnie od zaimplementowanych funkcji w grze. Dodatkowo na PS5 pad ma teraz zaawansowaną wibrację – trudno to pisać ale w PS5 pad teraz potrafi odwzorowywać czucie określonych czynności jak np. trzymanie pochodni lub uderzenie główką w FIFIE, teraz w ps5 pad potrafi odróżnić czym jest uderzenie główką, a czym strzał w słupek. Grając na ślepo, w tym momencie można to odróżnić. Następnym z nowości, które w PS5 pad potrafi to większy touchpad (moim zdaniem) oraz lepsza jakość wydobywanego dźwięku z głośniczków na padzie. Trzeba również oddać Sony, że w PS5 pad ma teraz lepszej jakości przyciski: X, kwadrat, trójkąt, kółko i są one upodobnione do tych z Xboxa, także nie powinno się już tak zużywać, także to na duży plus. Na PS5 pad jest teraz większy (i chyba nawet rozmiarowo podobny do tego z Xboxa), także wygodniej trzyma się w dłoni całego pada. W PS5 akcesoria nie kończą się tylko na padzie, ponieważ…

Stacja ładująca PS5

stacja ładująca ps5 dualsense

Może nie tyle stacja ładująca konsole ile właśnie PS5 pad. Także jeśli męczy was korzystanie z kabla USB, który ładuje PS5 pad (DualSense), to dobrym rozwiązaniem jest stacja ładująca PS5 (oficjalnie od Sony). Za pomocą stacji ładującej możemy wygodnie naładować pada DualSense, kiedy np. skończyliśmy grać. Wtedy w trybie czuwania stacja ładująca naładuje pad PS5 do pełna i będziemy mogli znów ogrywać nasz ulubiony tytuł przez kilka godzin. Ile kosztuje stacja ładująca pad PS5? Średnio chodzi po 130-140 zł.

stacja ładująca ps5 dualsense – podstawka chłodząca

Jednak jeśli chcemy zainteresować się czymś lepszym, to może was skusić urządzenie wielofunkcyjne, które spełnia również role stacji ładującej PS5 Dual Sense. Co do takiego? Otóż to podstawka chłodząca pod konsole, która to potrafi wyciągnąć gorące powietrze z konsoli od dołu (jeśli trzymamy konsole w pozycji pionowej) i wypuścić je bokiem, w trzech trybach: słaby, średnim i mocnym. Jeśli wybierzemy tryb mocny, to wiatrak wyciągający powietrze słyszalnie wyje (głośniej niż nawet konsola PlayStation 5 odpalająca płyty z nośnika Blu-ray). Jednak taka podstawka to nie tylko pomoc w wydajnym chłodzeniu konsole, ale również właśnie odpowiada za stacje ładującą pady PS5. Także jeśli chcemy naładować nasze pady PS5 po rozgrywce, to odstawiamy je na podstawkę i konsola w trybie spoczynku swoim zasilaniem daje energie również dla slotów na pady. Ale stacja ładująca PS5 Dual Sense z chłodzeniem konsoli i trzymaniem jej w pozycji pionowej to nie jedyne funkcje. Stacja ładująca PS5 DualSense (podstawka chłodząca w sensie) spełnia również role półki na gry, a dokładnie to 12 pudełek Blu-Ray. Także taka stacja ładująca PS5 Dual Sense to idealne oraz optymalne rozwiązanie, które zaoszczędzi sporo miejsca.

PlayStation 5 zestaw różnych akcesoriów

playstation 5 zestaw

Elektromarkety lubią teraz wciskać różne akcesoria do konsoli PS5, także jesteśmy zmuszeni do zakupu konsoli PlayStation 5 w zestawie. Więc PlayStation 5 zestaw jest w opcji z:

  • Słuchawkami PlayStation Pulse, które są bezprzewodowe i ułatwiają one ciche granie jeśli mieszkamy z innymi osobami i nie chcemy im przeszkadzać. Dodatkowo ich bezprzewodowość ułatwia przemieszczanie się po domu jeśli np. chcemy słuchać tylko muzyki,
  • Stacja ładująca PS5 Dual Sense – to już wspomniałem wyżej. Niezbędnik jeśli chodzi o korzystanie z pada PS5 bez okablowania.
  • Pilot do PS5 – fajna opcja jeśli chcemy wykorzystać konsolę PS5 jako funkcję SmartTV, na PS4 aplikacje streamingowe działały bardzo wolno, jednak na PS5 działają już one w dwie sekundy od wciśnięcia przycisku.
  • PlayStation 5 kamera HD – dobre rozwiązanie do streamingu ze swojego granie jeśli nie posiadamy kamerki Internetowej.

Wydaję się, że w PlayStation 5 zestaw takich akcesoriów zadowoli każdego gracza, także warto zainteresować się ofertą od Sony i być może PS5 akcesoria to to czego szukasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *